Про виконання Указу Президента України №133/2017 від 15.05.2

Модераторы: docsis, Support

Про виконання Указу Президента України №133/2017 від 15.05.2

Сообщение Sage » 19 май 2017, 11:53

Шановні абоненти!

Повідомляємо, що відповідно до Указу Президента України № 133/2017від 15.05.2017р., встановлено заборону інтернет-провайдерам надання послуг з доступу користувачам мережі Інтернет до ресурсів/сервісів на доменах yandex.ru, yandex.ua (у тому числі такі сервіси, як пошта, мапи, перекладач, новини, таксі тощо), а також дочірніх проектів «Яндекс» auto.ru і kinopoisk.ru, до ресурсів/сервісів Mail.ru (http://www.mail.ru), kaspersky.ru, drweb.ru та соціально-орієнтованих ресурсів «ВКонтакте» (http://www.vk.com) та «Одноклассники» (http://www.ok.ru).

На сьогоднішній день, на можливість виконання зазначеного вище Указу Президента впливають як технічні фактори, так і юридичні.

Кабельний оператор ОСНОВАтм не підключений безпосередньо до ресурсів, а отримує трафік від магістральної компанії. Зважаючи на те, що процес досить складний та ресурсовитратний, кабельний оператор ОСНОВАтм, як регіональний провайдер, зі свого боку, на даний момент вивчає технічну можливість і узгоджує подальші дії по технічному виконанню даного Указу з компанією, в якої безпосередньо отримуємо вихід до зовнішніх каналів.

Мережа Інтернет побудована таким чином, що дозволяє отримати доступ до ресурсів з різних точок світу, використовуючи різноманітні сервери, з яких дані ресурси не заблоковані. Тобто отримувати доступ не безпосередньо, а в обхід блокуванню, і заборонити всі подібні проміжні точки обходу просто неможливо.

Головною проблемою в юридичній площині являється відсутність передбаченого в українському законодавстві механізму блокування Інтернет-ресурсів. Даний механізм не прописаний, ані в самому Указі Президента, ані в рішенні Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року. Крім того, Закон України «Про санкції» також не містить порядку їх застосування.

Механізм блокування доступу до російських інформаційних ресурсів в Інтернеті доручено розробити Кабінету міністрів і Службі безпеки.

Просимо з розумінням ставитися до даного питання та потурбуватися про збереження Вашої інформації, розміщеної на вказаних сервісах.
Sage
Аватар пользователя
Администратор
 
Сообщений: 408
Изображения: 6
Зарегистрирован: 11 окт 2012, 09:21
Откуда: ОСНОВА

Вернуться в Новости

Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

cron